AJAKI TEHETSÉGEKÉRT DÍJ 2026
2020-ban alapította a Gyermekjóléti Alapítvány az AJAKI TEHETSÉGEKÉRT DÍJAT, melyet évente - a tanév zárásakor - adnak át az arra érdemes diákoknak, pedagógusoknak (max. 4 fő) az AJAKI TAMÁSI ÁRON KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI, ÓVODA ÉS BÖLCSŐDE Intézményben.
A 2025-2026-os tanév díjazottja :
FARKAS LAURA , 8-os tanuló
Farkas Laura az Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde nyolcadik osztályos tanulója.
Iskolánk rendkívül sokoldalú, tehetséges diákja, mind a tanulásban és a tanórán kívüli tevékenységekben is.
Tanulmányi munkájában nagyon precíz, alapos, kimagaslóan szorgalmas, minden tantárgy iránt érdeklődő tanuló. Átlagon felüli képességének kibontakozása a szorgalmának is köszönhető.
Kimagasló vármegyei, országos eredményeket ért el tanulmányai során már alsó tagozattól kezdve magyar irodalom, magyar nyelv, történelem, matematika, kémia versenyeken.
Kiemelt területei a helyesírási versenyek, szavaló versenyek. Szép magyar beszéd vármegyei versenyek helyezettje. Aktívan részt vesz az iskola és a város kulturális rendezvényein, megemlékezésein. Szavalatot mond, jó énekhangjával segíti az énekkar műsorát.
A dráma tagozatunk oszlopos tagja, szerepeit nagy élvezettel és tehetséggel játszotta el a nyolc év során.
Az idegen nyelv szeretete is meg van benne, az idén már megszerezte a komplex középfokú nyelvvizsgát angol nyelvből.
Családjával együtt rendszeresen részt vesznek az egyház életében is, rendszeres mise látogatás jellemzi őket. A szertartások alatti szolgálatból is kiveszi a részét.
Ismeretszerzésére jellemző, hogy nagyon sokat olvas. Nagyon gazdag szókinccsel rendelkezik, választékosan fogalmazza meg mondanivalóját.
Kreatív, önálló gondolkodású gyerek. Bátor és szerepelni vágyó természete mögött egy igen érzékeny, empatikus jellem bújik meg.
Nevelőivel, társaival szemben tisztelettudó magatartást tanúsít. Közösségi feladatokból maximálisan kiveszi a részét.
Kiemelkedő tanulmányi eredményének köszönhetően sikeres felvételt nyert a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium magyar – történelem/ humán/ tagozatra, ahol továbbra is fontosnak tartja, hogy a lehető legjobb eredményt érjen el és tovább kamatoztassa eddig megszerzett tudását, tehetségét.



KÖSZÖNETET MONDUNK PROGRAMJAINK TÁMOGATÁSÁÉRT :


ALAPÍTVÁNYUNK ELNÖKE RANGOS DÍJAT VEHETETT ÁT

TRIANON 100
Konferencia 2020. június 4-én.
Helyszín: Kapuvár
Az előadók között volt alapítványunk elnöke , RÁTZ OTTÓ mesterpedagógus, szaktanácsadó, szakértő.
A konferencia videóját letöltheti innen:
https://www.youtube.com/watch?v=wOHPnUXK9tE
A rendezvényről megjelent tudósítások:
https://molnarkft.hu/hirek/nemzetunk-sokkal-nagyobbmint-orszagunk---trianoni-megemlekezes-kapuvaron
Alapítványunk elnöke előadását tartja:

Szeretettel köszöntjük Önt a GYERMEKJÓLÉTI ALAPÍTVÁNY non-profit honlapján!
Tisztelettel várjuk adományát karitatív programjaink megvalósításához, rászoruló gyermekek támogatásához!
SZENT ANTAL GYERMEKMENTŐ MOZGALOM
Számlaszám:
K&H Bank Zrt. 10403318-50526789-83551000
Szabó Lőrinc:
Hazám, keresztény Európa
Útálom és arcába vágom:
– Száz év, de tán kétezer óta
őrült, mocskos, aljas világ ez,
ez a farizeus Európa!
Kenyér s jog helyett a szegényt
csitítja karddal, üres éggel
és cinkos lelkiismeretét
avatag és modern mesékkel;
száz év, de már kétezer óta
hány szent vágy halt meg gaz szivében!
Hazám, keresztény Európa,
mi lesz, ha bukására döbben,
mi lesz, ha újra földre száll
a Megcsúfolt és Megfeszített,
s mert jósága, hite, imája
egyszer már mindent elveszített:
mi lesz, ha megjő pokoli
lángszórókkal, gépfegyverekkel,
vassisakos, pestishozó,
bosszúálló angyalsereggel?
Mi lesz, ha megjő Krisztus és
új országot teremt a földön,
ha elhullanak a banditák
s nem lesz több harc, se kard, se börtön,
ha égi szerelmét a földi
szükséghez szabja ama Bárány
s újra megvált – óh, nem a jók,
de a gonoszok vére árán:
hazám, boldogtalan Európa,
ha túléled a harcok végét,
elbírod-e még te az Istent,
a Szeretetet és a Békét?
1923
